Výrobce: CA  NOVADA

Tajný život starověkých vladařů 6 - Faraoni

Tajný život starověkých vladařů 6 - Faraoni

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CA
Kód: 532302
ks

V dnešní době to slavní lidé nemají jednoduché. Je tu prostě příliš mnoho senzacechtivých fotoreportérů a zpravodajů, kteří čekají na to, až do světa vypustí zprávu o každém jejich nepatrném prohřešku.
Ti, co nám vládli v dobách minulých, takové problémy samozřejmě řešit nemuseli. Ale představte si, jaké by to bylo, kdyby se současným médiím podařilo proniknout do detailů jejich soukromých životů. Představte si paparazzie, jak sledují šíleného římského císaře, zkorumpovaného papeže, homosexuálního krále nebo transvestitního faraona.
Dál už si nic představovat nemusíte, protože teď budou mít tu možnost moderní média. Odhalí nám soukromé životy starověkých vládců.

Ženy moderní doby odmítají být podřízeny mužům a chtějí mít stejné možnosti jako oni. Ale i v dobách, kdy žena ve společnosti zdaleka neznamenala tolik jako muž, našly se chytré manželky a milenky, které si své pozice v mužském světě dokázaly vybudovat. Jednou z nich byla žena, vládnoucí Egyptu jako faraon a používající mužských atributů moci- Hatšepsut.

Bohatí Egypťané odcházeli na věčnost vybaveni vším potřebným pro další život po boku svých bohů. Před tím byli balzamováni a mumifikováni, aby se pokud možno co nejméně porušená uchovala i jejich tělesná schránka. To vše samozřejmě lákalo různé nepoctivce a také sexuální devianty. Majetek ukrytý v hrobkách pyramid byl velkým lákadlem pro jedny, těla mladých, krásných zemřelých Egypťanek pro druhé.

Známý faraon Achneton, neboli Tutanchamon se pokusil vyřadit ze hry egyptská božstva a zavedl monoteistické předkřesťanské náboženství uctíváním jednoho boha, boha slunce Amona. Jak se mu to podařilo a jaké to mělo následky.

To vše jsou otázky, na které se dokument pokouší odpovědět.

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 1:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty