Výrobce: CA  NOVADA

Tajný život starověkých vladařů 4 - Ruští carové

Tajný život starověkých vladařů 4 - Ruští carové

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CA
Kód: 532300
ks

V dnešní době to slavní lidé nemají jednoduché. Je tu prostě příliš mnoho senzacechtivých fotoreportérů a zpravodajů, kteří čekají na to, až do světa vypustí zprávu o každém jejich nepatrném prohřešku.
Ti, co nám vládli v dobách minulých, takové problémy samozřejmě řešit nemuseli. Ale představte si, jaké by to bylo, kdyby se současným médiím podařilo proniknout do detailů jejich soukromých životů. Představte si paparazzie, jak sledují šíleného římského císaře, zkorumpovaného papeže, homosexuálního krále nebo transvestitního faraona.
Dál už si nic představovat nemusíte, protože teď budou mít tu možnost moderní média. Odhalí nám soukromé životy starověkých vládců.


Sex, krutost, absolutní moc, osobní obohacování těch, kteří byli oblíbenci carů a careven na jedné straně, na druhé straně nebývalý rozvoj ruské společnosti, ruského umění a upevňování impéria. To byly znaky vlády Petra Velikého a jeho následovníků a následovnic.
Petr I., který sám sebe nazval Velikým, byl carem, který Rusko posunul kupředu, jako žádný panovník Ruska před ním. Byl to vzdělaný muž s velkým rozhledem, znalý mnoha tehdejších věd, umění a techniky. Reformoval Rusko, vytvořil moderní stálou armádu a efektivní státní správu. Na druhé straně to byl krutý samovládce, pijan a nesmírně sexuálně náruživý muž. V jeho díle i v jeho neřestech pokračovali i jeho následovníci.
K horšímu, se věci obrátily poté, co moc uchopila jeho neteř Anna Pavlovna, která se věnovala svým poněkud zvráceným choutkám, koníčkům a krutým žertům a řízení státu předala hrabivému a zločinnému hraběti Bironovi.
Dalším výrazným panovníkem byla Kateřina II. Veliká, která přivedla Rusko k dalšímu rozkvětu a potvrdila jeho postavení euroasijské velmoci, ale současně byla sexuálně neukojitelnou nymfomankou, jejíž erotické eskapády vzbuzovaly pozornost v celé Evropě.


 

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 1:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty