Výrobce: CA  NOVADA

My Evropané (2. díl) - Evropa objevuje kapitalismus

My Evropané (2. díl) - Evropa objevuje kapitalismus

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CA
Kód: 532542
ks

Evropa, kontinent s přepestrou minulostí, kontinent mnoha národů, jazyků, mnoha kultur.

Evropa, kontinent, na kterém se, co lidská paměť sahá, válčilo s úmyslem podrobit si cizí národy, získat jejich bohatství.

Evropa, kontinent, na kterém bylo spácháno nepočítaně krutostí.
Avšak též kontinent, který je kolébkou naší euroatlantické civilizace, kontinent, na kterém vznikla umělecká díla nedozírné ceny, nejvýznamnější lidské vynálezy, vědecká a filozofická díla celosvětového významu…
Evropa, kontinent, na kterém žije 720 milionů lidí na ploše přes 10 milionů čtverečních kilometrů.
V historii Evropy se objevuje celá řada osobností, jejichž význam přesahuje její hranice, osobností, které posunuly kupředu dějinný vývoj, které vysoce vyčnívaly nad své současníky.
V našem dokumentu vám představíme Hanzovní spolek, jednu z prvních obchodních organizací na světě, která působila na evropském kontinentu půl tisíciletí a významně zasahovala i do obchodu s Asií, Afrikou a Amerikou. Na příběhu kupeckého syna Wilhelma Broemseho se seznámíte s fungováním Hanzy v jejím obchodním středisku v Novgorodu, který byl jednou z dvou set obchodních stanic, které Hanzovní spolek v době svého největšího rozmachu spravoval.
Seznámíte se s nejvýznamnějším novověkým bankéřem Evropy Jakobem Fuggerem, který měl takovou moc, že mohl rozhodnout, kdo bude zvolen rakouským císařem.
Poznáte zakladatele moderní tovární výroby, který ve francouzském Lyonu postavil první evropské manufaktury a výrobní proces hedvábných látek rozdělil na jednotlivé jednoduché operace, které zvládal i nekvalifikovaný dělník.
Podívejte se na náš dokument a seznamte se s velikány evropských dějin a evropského obchodu a průmyslu. Vždyť poznání minulosti je jedním z klíčů ke šťastné budoucnosti.

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 8:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty