Výrobce: CA  NOVADA

Tajemné příběhy (5. díl)

Tajemné příběhy (5. díl)

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Na dotaz
Výrobce: CA
Kód: 532332
ks

Leonardo da Vinci; Nostradamus

Leonardo da Vinci

 

Leonardo di ser Pietro da Vinci. Symbol italské renesance, opravdový „renesanční člověk“, malíř, myslitel, spisovatel, kreslíř a malíř, konstruktér a vědec.
Muž, považovaný světem za jednoho z nejgeniálnějších lidí na světě. Člověk, jenž svými návrhy různých strojů a přístrojů předběhl dobu o stovky let, člověk, jehož návrhy byly inspirací pro konstruktéry, technology, vojáky i prosté lidi celého světa po mnoho generací.
Geniální malíř, autor snad nejslavnějšího obrazu na světě zvaného Mona Lisa, malíř, jehož malířská technika a technologie míchání a nanášení barev byla mnohými následovníky napodobována, ale nikdy s plným úspěchem.
Tank, potápěčský skafandr, létající stroje včetně jakéhosi předchůdce vrtulníku, padák, dělo s regulací náměru, dělostřelecký náboj, pracovní nástroje a stroje. To všechno jsou zařízení, objevující se v jeho rozsáhlém díle. Byl opravdu tím vynálezcem, který na tyto nápady přišel sám? Nebo se nechal inspirovat jinými techniky, konstruktéry a vynálezci a jejich řešení dále rozvíjel, vylepšoval a poté dokázal prezentovat tak, že nás dodnes ohromují?
Nově objevené dokumenty tuto záhadu osvětlují. V případě Leoparda da Vinciho není třeba nic přikrášlovat, vždyť jeho dílo je i bez toho úžasné jak v šířce záběru, tak v jeho hloubce.
Podívejte se s námi na dokumenty o tomto velkém umělci a mysliteli. Nebudete zklamáni.

 

Nostradamus

 

Nostradamus - již toto jméno, vzniklé polatinštěním jména Michel de Nostre Dame, zní našim uším tajemně. A co teprve když se začteme do jeho mnohosmyslných čtyřverší…
Nostradamus se narodil roku 1503 v jihofrancouzské městečku Saint Remy de Provence. Studoval v Avignonu a jako mladý muž se živil jako mastičkář a podomní obchodník s léky. V dvaceti šesti letech se zapsal ke studiu medicíny na univerzitě v Montpellieru, ale studia nedokončil. Přesto si otvírá lékařskou praxi v Agenu v Jižní Akvitánii. Současně se stává astrologem a věštcem.
Slávu získává, když předpoví, že se stane něco významného francouzskému králi Jindřichovi II. a ten po několika měsících umírá na následky zranění v rytířském klání. Stává se královským dvorním astrologem a věštcem a je povolán na několik královských dvorů, mimo jiné i na dvůr císaře Rudolfa II. Habsburského do Prahy.
Zatímco v 19. století bylo jeho jméno ve francouzštině posměšným synonymem pro pouťového mága, ve dvacátém a našem století se jeho proroctvím dopřává pozornosti, která dále roste v důsledku jejich šíření internetem. Proroctví jsou skládána hned z několika jeho vzájemně nesouvisejících veršů a upravována tak, aby odpovídala událostem, jež právě proběhly…
Jak to tedy je s Nostradamovými proroctvími a jak je to s jeho geniální jasnozřivostí? Podívejme se na jeho proroctví očima historiků a odborníků na astronomické a astrologické výpočty.

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 5:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty