Výrobce: CA  NOVADA

Deník 2. světové války (27. díl) - listopad 1941

Deník 2. světové války (27. díl) - listopad 1941

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CA
Kód: 534297
ks
Ozbrojené síly Třetí říše pokračují v operaci Tajfun proti Moskvě, jejíž obyvatelstvo stále pokračuje v budování obraných postavení. Pokračuje i přesun vojenských jednotek Rudé armády ze Sibiře a sovětsko-mandžuské hranice, protože Stalin již ví, že Japonsko na SSSR nezaútočí. A zoufalý odpor sovětských jednotek vůči německým silám pokračuje a zbrzďuje německou ofenzívu zvláště tam, kde se daří nasadit do boje tanky T-34. Hitler je
stále optimistou a je přesvědčen, že na Vánoce bude Moskva dějištěm vítězné přehlídky německých vojsk, ale jeho generálové, zejména ti frontoví, optimismem nehýří.
Vážně stoupá napětí mezi Spojenými státy a Japonskem, které odmítá změnit svoji agresivní politiku na asijském kontinentu, což brání jakémukoliv americko-japonskému narovnání, protože prezident Roosevelt a jeho vláda trvají na tom, aby Japonsko přestalo válčit v Číně a ohrožovat další asijské země. Japonská vláda je již plně rozhodnuta řešit situaci válkou a generálnímu štábu jsou vydány rozkazy k přípravě vojenských operací, včetně zahajovacího útoku na základnu v Pearl Harboru na Havajských ostrovech. Spíše jako diplomatickou lest, než vážně míněnou mírovou iniciativu, zahajuje Japonsko další kolo jednání ve Washingtonu, pro které je určeno pouhých čtrnáct dnů.
Pokračuje válka v severní Africe, zejména snahy o vyřazení Malty jako letecké a námořní základny, a obléhání Tobruku vojsky Osy. 18. listopadu zahajují britské jednotky pod vedením generála Auchinleka ofenzívu, která úspěšně zajistí spojení mezi Tobrukem a vojsky XIII. sboru. Také na moři, zejména v severním Atlantiku, pokračují válečné operace, jichž se nyní již plně účastní i americké válečné loďstvo chránící konvoje do Evropy a kontrolující dodržování embarga na dovoz zboží do Německa.

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 9:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty