Výrobce: CA  NOVADA

Bitva o Británii

Bitva o Británii

Cena s DPH: 29,00 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CA
Kód: 531597
ks

Winston Churchill se narodil v roce 1874 anglicko - americkým rodičům. Nepatřil mezi nejlepší žáky, a proto se již v ranném věku stal vojákem. Později i členem čtvrtého regimentu husarů.

 

Účastnil se bojů na Kubě, v Egyptě a Indii. V roce 1898 pochoduje do jižní Afriky, aby jako zpravodaj Morning-Post popsal anglo-boerskou válku. V jižní Africe byl uvězněn, ale záhy utekl a stal se národním hrdinou.

 

V roce 1900 získává poprvé poslanecké křeslo dolní sněmovny - strana konzervativců. V roce 1906 opět získává poslanecké křeslo, ale tentokrát za liberální stranu a stává se ministrem obchodu.

 

Přízeň britských středních vrstev si vydobude díky důležitým dělnickým reformám. V roce 1914 dostává admirálskou hodnost. Díky své tvrdohlavosti prohraje několik lodních bitev v Dardanelách, načež je zbaven titulu. V roce 1924 opět vystupuje do konzervativního křídla a dosáhne poslaneckého křesla. Na začátku druhé světové války, v roce 1939, se vrací do vlády. V roce 1940 byl zvolen předsedou vlády a jeho první slova pronesena před lidem zněla takto: "Můžu Vám pouze nabídnout krev, pot a slzy."

 

Boj o Británii začíná 10. června roku 1940. Spojenecká letadla (RAF) čelí ohromné síle, kterou pro ně představují letadla Luftwaffe, poslána Georingem.

 

Anglie se stává nedobytnou díky odvaze spojeneckých letadel, která brání nepřetržitým útokům bombardérů a německých stíhaček.

 

Churchill těmto hrdinům děkuje památnou větou:

"Nikdy v dějinách bojů nebylo tolik lidí vděčno tak malému počtu jednotlivců."

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 4:
 
 
RYCHLÝ KONTAKT
Tel.: +420 608 384 663
info@hudba-video.cz
Po-Pá: 9.00-17.00
O FIRMĚ
Kontakty